Etusivu

Saneerauksien suunnannäyttäjä

Insinööritoimisto Kompassi Oy on luotettava, 100 % kotimainen yhteistyökumppani rakennusprojektin suunnittelussa ja rakennuttamisessa. Kompassi tarjoaa projektinjohtoa, rakennus- ja rakennesuunnittelu, urakoiden kilpailutusta sekä valvontaa.

Toimistomme sijaitsevat Jyväskylässä sekä Lahdessa.

Kuinka voimme auttaa?

Palvelut

Vastuullisena rakennuttajana pidämme huolen siitä, että kaikki saneeraushankkeet toteutetaan turvallisesti nykyaikaisten määräysten ja lakien mukaan.

Kohteet

Asiakkaitamme ovat taloyhtiöt, rakennusliikkeet ja -urakoitsijat sekä yksityishenkilöt. Isoin osa hankkeistamme on saneerauskohteita, mutta meillä on kokemusta myös uudisrakentamisesta. 

Jussi Koskela

Rakennusinsinööri, yrittäjä, toimitusjohtaja

044 240 2145
jussi.koskela@ikompassi.fi

Jussilla on yli 10 vuoden kokemus saneeraus- ja uudisrakennushankkeista. Jussi on erikoistunut hankesuunnittelu-, rakennuttamis- ja johtotehtäviin.

Erno Kiviniemi

Yrittäjä, Rakennusinsinööri

044 240 6140
erno.kiviniemi@ikompassi.fi

Erno on pitkän linjan pääsuunnittelija. Erikoisosaamisalueena on hanke- ja pääsuunnittelu aina uudiskohteista haastavimpiin LVIS-saneerauksiin.

Jussi Viitasalo

Yrittäjä, Diplomi-insinööri

050 301 1489
jussi.viitasalo@ikompassi.fi

Jussilla on yli 15 vuoden kokemus erilaisista rakennesuunnitteluun liittyvistä projekteista.

Otto Koskinen

RAT, osakas

044 340 2144
otto.koskinen@ikompassi.fi

Otto on erikoistunut taloyhtiöiden saneerauksien rakennuttamistehtäviin ja osakasremonttivalvontoihin.

Aleksi Valkeamäki

Rakennusinsinööri (Amk), osakas

Aleksi tekee rakennesuunnittelua, peruskuntoarvioita ja rakennuttamista.

044 741 4465
aleksi.valkeamaki@ikompassi.fi

Juha Taipalinen

Rakennusmestari

Juha tekee saneerauksien valvontaa, rakennuttamista ja osakasremonttivalvontoja.

044 340 7125
juha.taipalinen@ikompassi.fi

Petri Hakanpää

Rakennusinsinööri (ylempi Amk), osakas

Petri on kokenut ja pätevöitynyt rakennuttaja niin uudis- kuin saneerauskohteissa.

044 427 9333
petri.hakanpaa@ikompassi.fi

Jouko Aho

Rakennusinsinööri 

Jouko on erittäin kokenut rakennesuunnittelija.

044 491 0891
jouko.aho@ikompassi.fi

Tuomas Virranta

Rakennusinsinööri (Amk)

Tuomas tekee rakennussuunnittelua ja rakennuttamista.

050 386 8626
tuomas.virranta@ikompassi.fi

Pentti Vainio

Rakennusinsinööri (Amk)

Pentti on erittäin kokenut rakennussuunnittelija.

044 493 6276
pentti.vainio@ikompassi.fi

Paikallisena ja ketteränä toimijana pystymme tarjoamaan henkilökohtaisen palvelun kaikille asiakkaillemme.